W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Dożynki z udziałem minister Marleny Maląg

13.09.2020

W niedzielę, 13 września, w Pólku pod Bralinem (województwo wielkopolskie) odbyło się III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Uroczystość połączona została z piknikiem rodzinnym. W wydarzeniu wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, a także minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Piknik i Dożynki w Bralinie. Minister Marlena Maląg siedzi wśród publicnzości.

Część oficjalną uroczystości poprzedziła msza święta w Sanktuarium Matki Boskiej Pólkowskiej koło Bralina, która odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki.

Po zakończeniu mszy korowód dożynkowy na czele z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu, przejechał pod scenę, na której uczestnicy mieli okazję obejrzeć m.in. prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zaś minister Jan Krzysztof Ardanowski – odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Meritis pro Familia

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła odznaki Meritis pro Familia.

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej – rodzina.

W programie znalazła się również część artystyczna z udziałem zespołów ludowych z Wielkopolski. Na przygotowanych stoiskach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowały koła gospodyń wiejskich.

Najmłodszych uczestników niedzielnych uroczystości Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło do zabawy w specjalnie przygotowanej strefie rodzinnej.

 

Materiały

Zdjęcia z wydarzenia