W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja o sytuacji osób starszych w Polsce

11 września 2015 r. przyjęta została ustawa o osobach starszych (Dz. U. poz. 1705). Dokument zobowiązał organy administracji publicznej, państwowe jednostki organizacyjne oraz inne organizacje zaangażowane w kształtowanie sytuacji osób starszych, do monitorowania sytuacji osób starszych w Polsce, czego efektem jest przygotowana corocznie przez Radę Ministrów - Informacja o sytuacji osób starszych w Polsce.

Produktem tego procesu jest corocznie przygotowywana przez Radę Ministrów Informacja o sytuacji osób starszych w Polsce. W artykule 1 ustawy określony został zakres monitorowania i przedstawiania informacji o sytuacji osób starszych, a także podmioty uczestniczące w realizacji tego zadania oraz źródła jego finansowania. Informacja o sytuacji osób starszych w Polsce za rok 2015 stanowiła historyczne opracowanie, jako że była pierwszym dokumentem dotyczącym sytuacji osób starszych w Polsce, a także stanu realizacji polityki senioralnej przygotowywanym przez Radę Ministrów.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.08.2018 12:48 Magdalena Zbyszyńska
Pierwsza publikacja:
21.09.2018 13:36 Małgorzata Podrażka