W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak dotrzeć z ofertą pracy do młodych bezrobotnych

25.04.2017

- Musimy w dalszym ciągu szukać nowych sposobów docierania do młodych nieaktywnych osób z ofertą aktywizacji – powiedział wiceminister Stanisław Szwed podczas posiedzenia Zespołu monitorującego Gwarancje dla młodzieży.

Wiceminister Stanisław Szwed podczas posiedzenia Zespołu monitorującego Gwarancje dla młodzieży.

Jak zauważył przewodzący pracom Zespołu sekretarz stanu Stanisław Szwed, widoczna wyraźna poprawa sytuacji młodych osób na rynku pracy cieszy, jednak tworzy także nowe wyzwania: „Coraz częściej problemem jest rekrutacja młodych osób do projektów. Dlatego też potrzebujemy odpowiedniego podejścia do młodzieży i wartościowej oferty. Musimy także w dalszym ciągu szukać nowych sposobów docierania do młodych nieaktywnych osób z ofertą aktywizacji.” Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił także bardzo duże znaczenie wszystkich działań adresowanych do młodych osób, tak na rynku pracy, jak i jeszcze w fazie edukacji.

Po przedstawieniu danych przez poszczególnych realizatorów Gwarancji dla młodzieży, czyli powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy, Bank Gospodarstwa Krajowego (program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”) oraz Ochotnicze Hufce Pracy, miały miejsce prezentacje wyróżniających się projektów wyłonionych w ramach konkursu centralnego i konkursów regionalnych.

Swoje najlepsze praktyki, doświadczenia i uwagi przedstawili realizatorzy projektów: „Na gościńcu kariery” (Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego „Szkoła Górska” z Mszany Górnej), „Work-on 2: kompleksowy program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych biernych zawodowo w branży ICT” (Ośrodek Szkoleniowo-Wdrożeniowy Marek Szarata z Bydgoszczy) oraz „Punkt zwrotny” (Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Fundacja po drugie).

Spotkanie pozwoliło również na bezpośrednią dyskusję realizatorów projektów z przedstawicielami instytucji zarządzającej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój EFS.

Na zakończenie spotkania miała miejsce również prezentacja założeń powołanego przez Komisję Europejską w grudniu 2016 r. Europejskiego Korpusu Solidarności.  

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.11.2018 22:01 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
03.11.2018 22:01 Biuro Promocji
{"register":{"columns":[]}}