W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już tylko dzisiaj możliwe zgłoszenie na szczepienia m.in. opiekunów w żłobkach

18.02.2021

Uwaga! To ostatnia szansa na zapisanie na szczepienia opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych, dziennych opiekunów oraz pracowników placówek pieczy zastępczej. – Dzisiaj, 18 lutego, mija termin zgłoszeń w ramach drugiej tury zapisów na szczepienia dla tej grupy. Wystarczy, że pracownik zgłosi chęć poddania się szczepienia dyrektorowi placówki, wszystkich formalności dopełni właśnie dyrektor – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

rodzina - koronawirus

– Grupa ta, dzięki staraniom Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, będzie zaszczepiona w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień. Bezpieczeństwo pracowników opiekujących się na co dzień dużą grupą dzieci jest dla nas ogromnie ważne – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zapisy na szczepienia – od czego zacząć?

Sam pracownik nie musi się nigdzie rejestrować – wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje, a ten dokona wszelkich formalności.

Cała procedura rejestracji na szczepienia jest prosta i w imieniu pracowników dokonuje jej właśnie dyrektor placówki.To pracodawca ustala też termin oraz miejsce szczepienia.

Zgłoszeń do szczepień dyrektor placówki dokonuje za pośrednictwem formularza, który znajduje się pod adresem: szczepieniazlobki.rcb.gov.pl

Trwająca jeszcze dzisiaj druga tura zapisów m.in. dla opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych, dziennych opiekunów oraz pracowników placówek pieczy zastępczej uwzględnia osoby do 65. roku życia.

Materiały

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania: