W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List minister Marleny Maląg z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21.11.2020

Szanowni Państwo, Dzień Pracownika Socjalnego to szczególne święto dla wszystkich pracowników służb społecznych, zarówno tych zatrudnionych w jednostkach samorządowych, jak i tych działających w licznych podmiotach niepublicznych.

List minister Marleny Maląg do rpacowników socjalnych

Dla mnie jednak dzień ten jest znakomitą okazją do wyrażenia ogromnej  wdzięczności za Państwa codzienny wysiłek  i  trud wkładany  w pracę na rzecz osób, które znalazły się w takich okolicznościach życiowych, że wymagają wsparcia i podania pomocnej dłoni.

Podziękowanie to nabiera szczególnego wyrazu w czasach, kiedy wszyscy czujemy się niepewnie, mamy wiele lęków i obaw o zdrowie swoje oraz swoich bliskich.

Wszystkim pracownikom socjalnym pragnę zatem złożyć serdeczne podziękowania za udzielanie pomocy oraz zaangażowanie w powierzane zadania. Jako pracownicy socjalni obcujecie i zmagacie się Państwo na co dzień z ludzkimi dramatami – bezradnością, chorobami, samotnością i odrzuceniem. Pochylacie  się nad losem ludzi często zepchniętych przez życie na jego margines. Praca w takich okolicznościach wymaga wyjątkowych cech charakteru i Wy je posiadacie, jest to profesjonalizm, odporność psychiczna i ogromna wrażliwości na krzywdę i słabość drugiego człowieka. Swoim zaangażowaniem, empatią oraz wrażliwością dajecie Państwo wzór do naśladowania i uczycie okazywania godności drugiemu człowiekowi.

Szczególne podziękowania składam tym z Państwa, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa: pracownikom domów pomocy społecznej, heroicznie opiekującym się mieszkańcami, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie, pracownikom ośrodków pomocy społecznej niosącym wsparcie osobom starszym z niepełnosprawnościami.

Wierzę, że te działania dla wielu osób stanowią niezbędne oparcie pozwalające łatwiej przezwyciężyć troski i rozwikłać problemy dnia codziennego.

Jestem pełna nadziei, że trud Państwa pracy zyskuje wdzięczność ludzi, których na co dzień wspieracie i jest doceniany w środowiskach przez władze samorządowe.

W tym wyjątkowym Dniu życzę Państwu również by nie opuszczała Was świadomość potrzeby i ważności podejmowanych działań pomimo chwil zwątpienia i bezradności pojawiających się w bezpośredniej konfrontacji z różnymi, coraz to nowymi problemami społecznymi, które stają do pokonania na drodze Waszej i Państwa podopiecznych.

 Jednocześnie składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, szczęścia w życiu osobistym oraz satysfakcji i wielu sukcesów zawodowych.

 

Materiały

Życzenia Ministra dla Pracowników Socjalnych
życzenia​_Ministra​_dla​_pr​_socjalnych​_2020.pdf 0.31MB

Wideo