W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Bożena Borys-Szopa z wizytą na Dolnym Śląsku

08.07.2019

Podczas poniedziałkowej wizyty na Dolnym Śląsku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa odwiedziła m.in. Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze, a także gminę Kowary, która jako pierwsza wypłaciła świadczenie wychowawcze w ramach nowej odsłony programu „Rodzina 500+”.

Wizyta minister Borys-Szopy na Dolnym Śląsku

Spotkania na Dolnym Śląsku były okazją do wielu rozmów o działaniach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i realizowanych programach. Minister Bożena Borys-Szopa odwiedziła w poniedziałek m.in. Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze, rozmawiała z podopiecznymi i pracownikami placówek.

Minister Bożena Borys-Szopa zgodnie z zapowiedziami odwiedziła również gminę, która jako pierwsza wypłaciła świadczenie wychowawcze w ramach nowej odsłony programu „Rodzina 500+”. Zwycięzcą i absolutnym rekordzistą okazała się gmina Kowary, która pierwsze świadczenia przyznała już w poniedziałek 1 lipca w godzinach porannych. Szefowa MRPiPS osobiście pogratulowała pracownikom urzędu gminy, spotkała się też z rodzinami.

Jak poinformowała podczas briefingu w Kamiennej Górze minister Bożena Borys-Szopa, w ramach programu „Rodzina 500+” w nowej odsłonie do rodzin trafiły już 3 mln zł. W ciągu zaledwie tygodnia rodzice złożyli ponad 1,7 mln wniosków o świadczenie „500+”. Minister mówiła też m.in. o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu wyłączenia dodatku stażowego z kwoty minimalnego wynagrodzenia. – To ważna zmiana dla pracowników – podkreśliła.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
08.07.2019 15:20 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
08.07.2019 15:20 Biuro Promocji