W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Maląg na Podkarpaciu: Spotkania z Polakami są dla nas ważne

16.07.2021

W piątek minister rodziny i polityki społecznej odwiedziła Podkarpacie, gdzie mówiła przede wszystkim o założeniach Polskiego Ładu. – Polski Ład wychodzi także naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami czy wymagającym szczególnego wsparcia – podkreśliła minister podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie. W Horyńcu-Zdroju rozmawiała z mieszkańcami podczas pikniku rodzinnego.

Kolaż zdjęć. Na pierwszym planie minister Maląg w otoczeniu uczestników spotkania.

Piątkowa wizyta na Podkarpaciu była okazją do spotkań i rozmów z mieszkańcami.

– Polski Ład jest strategiczną wizją rozwoju kraju. To konkretne narzędzia i zabezpieczenie finansowe, dzięki którym przyspieszymy rozwój społeczny i gospodarczy Polski – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas briefingu prasowego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubaczowie.

Polski Ład pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Minister Maląg podkreśliła, że w Polskim Ładzie oraz ogłoszonej w tym roku Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, której głównym celem jest włączanie tej grupy w życie społeczne i zawodowe, zaproponowano liczne działania skierowane do osób wymagających szczególnej pomocy.

– Jeszcze w 2015 roku rocznie na te cele przeznaczano 15 mld zł. W tym roku jest to aż 30 mld zł – powiedziała minister Maląg.

Polski Ład jest już przekuwany w konkretne ustawy, które pomogą polskim rodzinom w zaspokajanie ich potrzeb w zakresie mieszkań, stabilnej pracy z godziwą płacą czy wsparciu w wychowywaniu dzieci i godzeniu pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak uczyni to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

– Dokument zawiera też elementy prodemograficzne i pronatalistyczne, pozwalające na wyjście z pułapki demograficznejdodała szefowa resortu rodziny.

Rozwijamy także najmniejsze miejscowości

– Polski Ład wspiera w rozwoju także najmniejsze miejscowości, nasze małe ojczyzny. Buduje przyszłość Polski dla młodych, takich jak najmłodsi uczestnicy tego pikniku rodzinnego – deklarowała minister Marlena Maląg w Horyńcu Zdroju.

Minister Maląg podkreśliła znaczenie spotkań z Polakami. – Pokazujemy, jakie wprowadzamy rozwiązania i jakie prace legislacyjne toczą się aktualnie nad kompleksowym programem wspierania polskich rodzin zwróciła się do gości pikniku. Omówiła pokrótce propozycje sformułowane w Polskim Ładzie i Strategii Demograficznej 2040.

Minister Maląg zachęcała też samorządy do aktywnego występowania o środki finansowe na konkretne inwestycje, potrzebne mieszkańcom w różnych regionach Polski.