W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Maląg: zimą szczególnie zatroszczmy się o osoby w kryzysie bezdomności

11.01.2021

Okres zimowy, niskie temperatury – szczególnie nocą – to najtrudniejszy czas dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. – Zwracam się do wszystkich Państwa z apelem – bądźmy solidarni, nie zostawiajmy drugiego człowieka w potrzebie, reagujmy – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Apel minister Marleny Maląg

Prognozy pogody nie przynoszą dobrych wieści dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. W najbliższych dniach temperatury, zwłaszcza nocą, mają spaść znacznie poniżej zera. To realne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie zawsze mają się gdzie podziać i schronić przed zimnem.

– Pojęcie solidarności społecznej w czasach pandemii koronawirusa nabrało absolutnie wyjątkowego znaczenia. W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy często na własnej skórze odczuć, jak ważna jest wrażliwość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Nikomu nie jest łatwo, ale powinniśmy pamiętać o tych, których los doświadcza dzisiaj szczególnie. To m.in. osoby zmagające się z kryzysem bezdomności – zwraca uwagę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny zaapelowała o zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby tych osób i reagowanie w sytuacji zagrożenia.

– Bądźmy solidarni, nie zostawiajmy drugiego człowieka w potrzebie. Jeżeli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy – reagujmy. Nie bójmy się dzwonić na numery alarmowe: Straż Miejską, Policję czy Pogotowie, numer alarmowy 112. Ten telefon może uratować komuś życie – przypomina minister Maląg.

I dodaje, że Polacy w ostatnim czasie wielokrotnie udowodnili, że są gotowi do niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują, potrafią się mobilizować i działać wspólnie w sytuacji zagrożenia.

Materiały

Apel minister Marleny Maląg - Pomoc bezdomnym
Apel​_list​_MMM​_pomoc​_bezdomnym​_zimą​_1101.pdf 0.27MB