W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Marlena Maląg wzięła udział w Gali Społecznik Roku 2021 r.

19.11.2021

W Gorzowie Wlkp. odbyły się w piątek wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego, a w ich ramach gala związana z wręczeniem nagród w konkursie Społecznik Roku 2021 r. W wydarzeniu wzięła udział m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, która wraz z wojewodą lubuskim wręczyła nagrody laureatom.

Wspólne zdjęcie z laureatami Gali Społecznik 2021 r.

"Nasza polityka prorodzinna to przede wszystkim podniesienie godności rodziny poprzez świadczenia, które zostały wprowadzone" – mówiła minister Maląg. Wymieniła programy prospołeczne i nowe propozycje, które niebawem wejdą w życie, by wspierać rodziny i seniorów.

"W tych wszystkich działaniach Polskiego Ładu, gdzie w centrum życia jest rodzina, zawsze jest człowiek i tam jesteście państwo – pracownicy pomocy społecznej, pracownicy socjalni, którzy swoją ciężka pracą każdego dnia na tej pierwszej linii frontu wyciągacie rękę do drugiego człowieka, pomagacie drugiemu człowiekowi, aby w tym trudnym czasie dla rodziny, dla danej sytuacji, w której osoba się znalazła, pomóc, wyciągnąć pomocną dłoń. I to jest w życiu najważniejsze, ta wiara, nadzieja, miłość dawana drugiemu człowiekowi pozwala drugiej stronie odzyskać nadzieję, a państwo macie satysfakcję z wykonywanego zadania" – powiedziała minister.

Dodała, że w miarę możliwości zostały wprowadzone zmiany w ustawie o pomocy społecznej, które spowodują, że dodatki dla pracowników socjalnych będą zwiększane, są tam także zapisy związane z dodatkowymi urlopami.

"Staramy się zauważyć pracowników socjalnych, pracowników pomocy społecznej, aby przede wszystkim państwa ciężka praca była wynagrodzona" – powiedziała Maląg.

Laureatami tegorocznego Konkursu Społecznik Roku zostali: Wioleta Choroś i Wioleta Grzelak – kierowniczki Schroniska dla osób w kryzysie bezdomności Chrześcijańskiej Fundacji Rozwoju Osobistego RONDO w Zielonej Górze; Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Gorzowie za prowadzenie hospicjum i świetlicy dla dzieci "Jaskółka"; Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince za aktywizowanie osób starszych i promowanie ich twórczości w ramach działalności Klubu Senior Plus oraz Dział Pracy Socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie, nominowany za nowatorskie działania w dziedzinie pomocy społecznej.

- 21 listopada obchodzimy wyjątkowe święto czyli Dzień Pracownika Socjalnego. Przy tej okazji odbywa się wręczenie nagród w niezwykle ważnym konkursie, czyli „Społecznik Roku”. Cieszę się, że możemy dziś oddać szacunek i podziękować za pracę ludziom, którzy pochylają się nad innymi i udzielają im pomocy. Podziękować za okazywanie serca i za dbanie o ludzką godność– powiedział do zebranych na gali wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Konkurs Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego został zorganizowany 20. raz. Ma on na celu motywowanie do działania, kultywowanie wartości i promowanie lokalnych inicjatyw, rozwiązań i postaw zasługujących na wyróżnienie.

Myślą przewodnią jubileuszowej edycji konkursu była sentencja Alberta Schweitzera: "To co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale właśnie jest tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu".

Przez 19 edycji konkursu organizowanego przez wojewodę lubuskiego nominowanych było 171 osób i instytucji, a nagrody wręczono 92 z nich.

Laureaci otrzymują statuetkę symbolizującą wewnętrzną siłę dobrego człowieka, którą zaprojektowała gorzowska rzeźbiarka Zofia Bilińska.

Statuetki Społecznik 2021 r.

 

{"register":{"columns":[]}}