W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Marlena Maląg z wizytą w Wielkopolsce

02.12.2019

W poniedziałek (2 grudnia) minister Marlena Maląg spotkała się z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej „Krzemień” w Poznaniu. Następnie odwiedziła seniorów z Klubu Senior + w Czerniejewie.

minister senior plu poznan

Minister odwiedziła uczestników WTZ podczas ich codziennych zajęć w pracowniach ceramiki, działań twórczych, rękodzieła, techniki i prac domowych. W pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej „Krzemień” od wielu lat spotyka się grupa 35 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym założeniem pracy jest indywidualne podejście do każdej osoby i uruchamianie drzemiącego w niej  potencjału.

Po spotkaniu z uczestnikami WTZ, minister Marlena Maląg pojechała do Klubu Senior + w Czerniejewie. – Od 2018 roku na realizację programu  Senior Plus przeznaczono 80 mln złotych, to o 50 mln zł więcej niż w 2015 r. na starcie programu. Także w przyszłym roku budżet programu wyniesie 80 mln zł – powiedziała minister podczas spotkania.

Seniorzy z województwa wielkopolskiego, dzięki dużemu zaangażowaniu samorządów, mogą w pełni korzystać o oferty programu Senior+. W 2018 r. w zajęciach uczestniczyło ok. 1,4 tys. osób starszych, to drugi najlepszy wynik w kraju, po woj. mazowieckim.

– Dziękuję wszystkim władzom samorządowym, że potrafiły tak sprawnie odpowiedzieć na potrzeby starszych mieszkańców i stworzyły seniorom miejsca, w którym mogą aktywnie spędzać czas. Serdecznie zapraszam kolejne samorządy do składania wniosków w edycji programu Senior+ na rok 2020 – powiedziała minister Marlena Maląg.  Dokumenty konkursowe można składać do 7 stycznia na stronie www.senior.gov.pl.