W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Rafalska: dzisiaj jest Nasze wielkie święto – Międzynarodowy Dzień Rodzin.

15.05.2019

List

Drodzy Rodzice, Dzieci, Dziadkowie,

Dzisiaj jest Nasze wielkie święto – 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. To doskonała okazja, by przypomnieć, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa właśnie rodzina. To w niej wszystko się zaczyna.

Wszelkie badania opinii pokazują jednoznacznie – rodzina jest dla nas absolutnie najwyższą wartością. Nasz rząd nigdy nie miał wątpliwości, że postawienie na rodzinę, obranie jej za priorytet, nie tylko kierowanego przeze mnie resortu, to najlepszy wybór. Najlepszym tego przykładem jest wprowadzony przez nas w 2016 r. program „Rodzina 500+”. To prawdziwa rewolucja w postrzeganiu polityki społecznej i prorodzinnej w Polsce. Razem zrobiliśmy to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe.

Dzisiaj stawiamy kolejny krok – od 1 lipca program zostanie rozszerzony na każde dziecko w rodzinie, również pierwsze, niezależnie od dochodów. Dzięki tym zmianom świadczenie „500+” otrzyma ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce, czyli prawie dwa razy więcej osób niż do tej pory.

Kierunek ten z jednej strony potwierdza głęboko zakorzenione w naszej świadomości przekonanie, że czymś najważniejszym dla każdego z nas jest rodzina, ale też uwypukla i eksponuje prawdę o nadrzędności tej naturalnej wspólnoty. Wyrażenie, że obok wolności i suwerenności, największym dobrem narodowym jest polski dom, wzniesiony na trwałym małżeństwie, nie jest sloganem. Taka właśnie jest prawda.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Dzieci, Drodzy Dziadkowie – spędźcie dzisiejszy dzień razem, cieszcie się i świętujcie! To Wasz dzień, to dzień Rodziny. Życzę Wam dużo radości, uśmiechu, jak najwięcej okazji do wspólnego celebrowania.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.05.2019 07:02 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
15.05.2019 07:02 Biuro Promocji