W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O Pracowniczych Planach Kapitałowych podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu

08.09.2020

Osoby młode, wchodzące na rynek pracy tak naprawdę już powinny myśleć o swojej przyszłości po zakończeniu aktywności zawodowej. Pracownicze Plany Kapitałowe są właśnie takim spojrzeniem w przyszłość – mówiła w trakcie dyskusji podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Panel o Pracowniczych Planach Kapitałowych był pierwszym podczas tegorocznego Forum, w którym wzięła udział minister Maląg.

Panel podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Jaka przyszłość rysuje się przed Pracowniczymi Planami Kapitałowymi? Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na świadomość Polaków w kontekście zabezpieczenia finansowego i konieczności oszczędzania? Na te pytania odpowiadali uczestnicy panelu „Pracownicze Plany Kapitałowe jako benefit. Szanse i wyzwania”, który we wtorek odbył się w ramach tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jednym z uczestników dyskusji była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zależy nam na tym, żeby jesień życia Polaków była godna. Stąd nasze programy adresowane do seniorów, stąd wypłata trzynastych emerytur. Pracownicze Plany Kapitałowe traktujemy jako inwestycję, dzięki której emerytom poprawi się jakość życia. To ważne, żeby młodzi ludzie myśleli o swojej przyszłości już teraz – mówiła Marlena Maląg.

Minister zwróciła uwagę, że PPK to działania systemowe i wiarygodne. A państwo – w ramach dopłat powitalnych i rocznych – przekazał już uczestnikom PPK 250 mln złotych.  

Panel o Pracowniczych Planach Kapitałowych był pierwszym podczas tegorocznego Forum, w którym wzięła udział minister Maląg.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”. To ponad 2500 gości z Europy, Azji Centralnej i USA, którzy dyskutować będą o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, a także przedstawią konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

W Forum – w panelach poświęconych m.in. polityce rodzinnej, senioralnej czy wyzwaniach dla rynku pracy w dobie pandemii – bierze również udział kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Udział Marleny Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

8 września

  • Godz. 15.15-16.15 – „Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) jako benefit – Szanse i wyzwania” - PANEL DYSKUSYJNY
  • Godz. 19.30-19.50 – „Rodzina to jest siła”

9 września

  • 13.00-14.00 –  „Praca i opieka rodzinna – obciążenie dla państwa i przedsiębiorstw czy motor produktywności” – PANEL DYSKUSYJNY

Udział pozostałych przedstawicieli kierownictwa Ministerstwa Rodziny

8 września

  • Godz. 19.30-20.45 – „Motywowanie pracowników na miarę XXI w.” – PANEL DYSKUSYJNY, wiceminister Stanisław Szwed

9 września

  • Godz. 13.30-14.00 – „Koronawirus a migracja zarobkowa” – ROZMOWA, wiceminister Alina Nowak
  • Godz. 14.15-15.15 – „Wyzwania polityki społecznej w opiece senioralnej” – PANEL DYSKUSYJNY, wiceminister Stanisław Szwed
  • Godz. 18.30-19.30 – „Ekonomia solidarna. Między duchowością a usługami społecznymi” – PANEL DYSKUSYJNY, wiceminister Alina Nowak
  • Godz. 18.30-19.30 – „Budowanie kapitału społecznego kluczem sukcesu konkurencyjnej gospodarki” – PANEL DYSKUSYJNY, wiceminister Barbara Socha

10 września

  • Godz. 10.45-11.45 – „Starzejące się społeczeństwa wyzwaniem dla polityki społecznej” – PANEL DYSKUSYJNY, wiceminister Stanisław Szwed

Materiały

Transmisja na żywo na profilu MRPiPS na facebooku
{"register":{"columns":[]}}