Organizacje z Wielkopolski z promesami w ramach ASOS

wreczenie promes ASOS

Trzy organizacje z województwa wielkopolskiego otrzymały z rąk minister Elżbiety Rafalskiej i wiceminister Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Andżeliki Możdżanowskiej, promesy na realizację projektów dofinansowanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Projekty: „Czas na seniora”  Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz „Akademia seniora” Stowarzyszenia "Bractwo św. Idziego" z Mikorzyna, otrzymały promesy w ramach ASOS na kwoty: 199 150 zł oraz 37 500 zł.


Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 to odpowiedź na potrzeby polskich seniorów.  – Seniorzy chcą być aktywni, chętnie korzystają z różnego rodzaju zajęć, warsztatów, kursów – od sportowych, przez kulturalne, kulinarne, techniczne, po naukę obsługi komputera i korzystania z internetu. I wiele, wiele innych. Taka aktywność – fizyczna, intelektualna, ale również społeczna – jest niezwykle ważna – mówiła minister Elżbieta Rafalska podczas wręczenia promes.


Trafiły one do Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz Stowarzyszenia „Bractwo Św. Idziego”. – Zainteresowanie projektami wśród seniorów jest olbrzymie. Kiedy jedne projekty się kończą, osoby starsze już pytają o kolejne. Połączyliśmy siły, aby dotrzeć do jak największej ilości gmin – mówiła Ewa Milewska, dyrektor ze Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.


W sumie w latach 2016-2018 w całej Polsce w ramach Programu ASOS sfinansowanych zostało ponad 1100 projektów, z których skorzystało blisko 450 tys. osób – w tym prawie 30 tys. osób z niepełnosprawnościami. Na jego finansowanie z budżetu państwa zostało przeznaczone łącznie 280 mln zł. To 40 mln zł rocznie. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione, działające na rzecz osób starszych, mogą liczyć na dotacje w wysokości od 20 tys. zł do nawet 200 tys. zł.
– To bardzo ważne, by seniorzy mieli przestrzeń i możliwość realizacji swojej potrzeby aktywności, dlatego z wielką przyjemnością wręczam dzisiaj promesy przedstawicielom poszczególnych Stowarzyszeń – mówiła minister Elżbieta Rafalska.


W uroczystości wzięła udział Andżelika Możdżanowska, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 12.04.2019 12:02
Osoba publikująca: Biuro Promocji
Zmodyfikowano: 12.04.2019 12:02
Osoba modyfikująca: Biuro Promocji