W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie wystawy „Podróże moich marzeń”

03.12.2019

3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych została otwarta wystawa prac osób z niepełnosprawnościami „Podróże moich marzeń”.

Otwarcie wystawy „Podróże moich marzeń”

Tytuł wystawy jest nieprzypadkowy. „Podróże moich marzeń” to temat tegorocznej edycji konkursu plastycznego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Sztuka Osób Niepełnosprawnych

– powiedziała minister Marlena Maląg podczas otwarcia wystawy w Sejmie. Minister odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego.

W wydarzeniu wziął udział także Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami jest ważne. I to wsparcie rośnie. W 2018 r. było to 19,4 mld zł, czyli o ok. 4 mld zł więcej niż w 2015 r. W tym roku ta kwota wrośnie o 2,6 mld zł.