W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem

29.11.2019

Polska znalazła się na 3. miejscu pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej, notując tym samym wynik zdecydowanie poniżej średniej europejskiej.

praca

Według najnowszego badania Eurostatu, w październiku br. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,2 proc. Średnia europejska wyniosła w tym okresie 6,3 proc., zaś w strefie euro było to 7,5 proc.

Pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej Polska znalazła się na 3. miejscu, tuż za Czechami ze stopą bezrobocia na poziomie 2,2 proc., oraz Niemcami - 3,1 proc. Najgorszy wynik zanotowano w Grecji, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 16,7 proc. (dane za sierpień br.). Niewiele lepiej jest w Hiszpanii – 14,2 proc, i we Włoszech – 9,7 proc.

Według Eurostatu, w październiku w Polsce było 542 tys. osób bezrobotnych. W analogicznym okresie 2018 r. liczba osób bezrobotnych wyniosła 656 tys. przy stopie bezrobocia na poziomie 3,9 proc.