W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc dla potrzebujących w czasie pandemii

16.10.2020

Jeśli z powodu pandemii koronowirusa nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy, np. przy robieniu zakupów, wyjściu z psem na spacer lub zaopiekowaniu się dzieckiem, możesz taką pomoc uzyskać kontaktując się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej najbliższej okolicy. Z kolei osoby, które chcą pomagać innym, mogą zgłosić się do wolontariatu.

Pomoc dla potrzebujących. Kobieta pomaga starszej pani.

Jak uzyskać pomoc?

Skontaktuj się z ośrodkiem pomocy społecznej znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i powiedzieć, w czym mogą pomóc. W trakcie rozmowy należy podać swoje dane kontaktowe.

Lista ośrodków dostępnych w danym województwie znajduje się na stronie internetowej.

Następnie pracownicy zorganizują pomoc, np. znajdą sprawdzonego wolontariusza, który mieszka w okolicy i zgłosił chęć pomagania innym. Od pracowników ośrodka dostaniesz informacje: kto, kiedy i w jakim zakresie może Ci pomóc.

Jak mogę zgłosić chęć pomocy?

Osoby, które chcą uczestniczyć w wolontariacie powinny skontaktować się z ośrodkiem pomocy społecznej, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania.

Lista ośrodków dostępnych w danym województwie znajduje się na stronie internetowej.

Osoby chętne do pomocy muszą wypełnić odpowiedni formularz (dostępny pod adresem). Należy podać też swoje dane kontaktowe i zadeklarować, kiedy i jak możemy pomóc.