W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Zespołu do spraw planowania działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19

12.08.2020

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca szczególną uwagę na wsparcie osób niepełnosprawnych, starszych i pozostających w pieczy zastępczej. W czasach pandemii koronawirusa utworzony został Zespołu do spraw planowania działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19. We wtorek odbyła się telekonferencja Zespołu z starostami powiatów oraz przedstawicielami instytucji działających na rzecz osób potrzebujących wsparcia oraz przedstawicielami urzędów miast i starostw z województw objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią.

Wejście do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

W telekonferencji udział wzięli starostowie oraz przedstawiciele placówek znajdujących się w powiatach objętych tzw. żółtą i czerwoną strefą. Od soboty obowiązują tam dodatkowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej w związku z pandemią. Uczestnicy byli pytani o bieżącą sytuację związaną z pandemią COVID-19. Omówione zostały również podejmowane dotychczas działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa w ośrodkach wsparcia dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci oraz możliwość wdrożenia nowych sposobów ochrony podopiecznych tych placówek przed zarażeniem się.

Zespół ds. planowania działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 odpowiadał na pytania uczestników spotkania i zwracał uwagę na możliwe rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa podopiecznych placówek. Zachęcali również do stałego kontaktu i zgłaszania wszelkich problemów ośrodków związanych z pandemią. Na podstawie analizy zebranych podczas telekonferencji informacji Zespół będzie mógł opracować plan działania i wsparcia dla najbardziej zagrożonych koronawirusem powiatów.

Czerwona strefa zagrożenia epidemicznego obejmuje powiaty i miasta na prawach powiatu w woj. śląskim, woj. wielkopolskim, woj. małopolskim i woj. łódzkim. Strefa żółta obejmuje powiaty i miasta na prawach powiatu w woj. śląskim, woj. podkarpackim, woj. wielkopolskim, woj. małopolskim oraz woj. łódzkim.

{"register":{"columns":[]}}