W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Statuetki i certyfikaty wręczone

10.09.2021

W piątek w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się Uroczysta Gala XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Prezydent Andrzej Duda wręczył laureatom statuetki i certyfikaty. W wydarzeniu uczestniczyła także oraz zabrała głos minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Uroczysta Gala XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Organizatorem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest NSZZ „Solidarność”. Celem konkursu jest promowanie tych pracodawców, którzy szczególnie wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa. Dotyczy to przede wszystkim takich kwestii jak stabilność zatrudnienia, prawa do zrzeszania się w związki zawodowe oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

W piątek w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się Uroczysta Gala XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Prezydent Andrzej Duda wręczył laureatom statuetki i certyfikaty.

W swoim wystąpieniu prezydent przyznał, że pandemia nie była łatwym czasem dla pracodawców, w tym czasie wzrosło w Polsce bezrobocie. Powołał się jednak na dane Eurostatu, z których wynika, że wiosną br. bezrobocie w Polsce było „jedno z absolutnie najniższych w skali europejskiej – nieco ponad 3 proc., podczas gdy średnia europejska była ponad 7 proc. (…) więc wypadliśmy bardzo dobrze”.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że udało się to zarówno dzięki wsparciu ze strony państwa, jak i odpowiedzialności pracodawców, którzy nie chcieli zwalniać pracowników, którzy za wszelką cenę utrzymywali zatrudnienie.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła z kolei, że w ramach Tarczy Antykryzysowej do polskich firm trafiło już łącznie prawie 240 mld zł.

Te miliardy złotych to była potężna inwestycja, aby uratować miejsca pracy, aby pozwolić rodzinom w miarę normalnie funkcjonować w czasie pandemii – mówiła minister Maląg.

Nawiązując do Polskiego Ładu wskazała, że jest to program, który pozwoli Polsce dynamicznie wyjść z kryzysu po pandemii COVID-19.

Dzisiaj zależy nam na tym, abyśmy budowali Polskę szczęśliwych rodzin i dynamicznego rozwoju gospodarczego – dodała szefowa resortu rodziny.

Materiały

Fotorelacja z Uroczystej Gali XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Wideo