W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prawie 53 mln złotych na aktywizację młodych

06.12.2017

„Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” i „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” - to dwa projekty, które w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży” rozpoczęły Ochotnicze Hufce Pracy. Oba projekty potrwają do 31 sierpnia 2018 roku i realizowane będą na terenie całego kraju. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 52 829 683,28 zł.

Na realizację projektu nieodpłatne wsparcie otrzyma 2800 osób, w tym 1680 kobiet i 1120 mężczyzn w wieku 18 – 24 lat.

Programy skierowane są do osób spełniających łącznie trzy warunki:

  • nie pracują – są bezrobotne lub bierne zawodowo i niezarejestrowane w urzędach pracy,
  • nie kształcą się – nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym)
  • nie szkolą się – nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnianie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.

Pierwszeństwo w udziale w projektach mają osoby z niepełnosprawnościami, jak również znajdujące się z powodu uwarunkowań rodzinnych i środowiskowych w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, w szczególności osoby wywodzące się z rodzin niepełnych, bezrobotnych, niewydolnych wychowawczo i zagrożonych patologiami społecznymi.

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań młodych ludzi doradcy ustalają Indywidualne Plany Działania, które gwarantują otrzymanie pełnej oferty wsparcia, obejmując wszystkie formy pomocy zidentyfikowane u danej osoby jako niezbędne w celu poprawy jej sytuacji na rynku pracy lub uzyskania zatrudnienia.

Na młodzież czekają również warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, treningi z psychologami oraz liczne kursy w zależności od stwierdzonych potrzeb między innymi: językowe, z zakresu programów komputerowych, na prawo jazdy kat. B.

W ramach warsztatu organizowane są również warsztaty kreowania wizerunku prowadzone przez stylistów, którzy doradzą w jaki sposób ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jaką fryzurę wybrać, a w  przypadku kobiet – na jaki zdecydować się makijaż.

Ostatni etap projektu stanowią trzymiesięczne staże zawodowe, za które osoby biorące udział otrzymają stypendia. Na zakończenie OHP pomogą znaleźć zatrudnienie uczestnikom projektów.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.11.2018 11:45 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
03.11.2018 11:45 Biuro Promocji
{"register":{"columns":[]}}