W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Programy Polskiego Ładu pozwolą spełniać marzenia Polaków

19.07.2021

– W ramach Polskiego Ładu są programy, które pozwolą spełniać marzenia Polaków – powiedziała w niedzielę w Ciechocinku minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że silna ojczyzna musi wspierać wszystkich obywateli. Minister w ramach promowania tego programu odwiedziła województwo Kujawsko-Pomorskie.

Kolaż zdjęć ze spotkań minister Maląg

Trwają rządowe prekonsultacje Polskiego Ładu. Zaproponowane w nim programy, wraz ze Strategią Demograficzną 2040, będą służyły samorządom oraz pomagały przedsiębiorcom w ograniczeniu skutków pandemii. Jednak w centrum wszystkich działań są polskie rodziny. Minister Marlena Maląg rozmawiała o Polskim Ładzie z władzami lokalnymi i mieszkańcami województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na deptaku w Ciechocinku o Polskim Ładzie

–  W ramach Polskiego Ładu są programy, które pozwolą spełniać marzenia Polaków powiedziała w niedzielę w Ciechocinku Marlena Maląg. Podkreśliła, że silna ojczyzna musi wspierać wszystkich obywateli. Dodatkowe miliardy złotych trafią do gmin i miast na strategiczne programy wyjścia z pandemii, rozwoju, napędu dla biznesu dużego i małego mówiła minister Maląg.

Minister Maląg przypomniała, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku realizuje politykę prorodzinną, konsekwentnie wdrażając kolejne działania. Zapewniła, że wszystkie programy społeczne nadal będą kontynuowane dla dobra Polski, dla dobra Polaków. W centrum uzdrowiska odpowiadała na pytania mieszkańców i kuracjuszy.

Program Inwestycji Strategicznych

We Włocławku minister Marlena Maląg zwróciła uwagę na Program Inwestycji Strategicznych, czyli bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To ogromne wsparcie dla samorządów w realizacji ich zadań dodała minister. Zadeklarowała, że już wkrótce w parlamencie procedowane będą konkretne ustawy.

W Polskim Ładzie są programy, które mają rozwiązać najważniejsze problemy polskich rodzin, oraz młodych ludzi, chcących założyć własną rodzinę. To propozycje dotyczące mieszkań, stabilnej i dobrze opłacanej pracy, opieki nad dziećmi do lat trzech – pozwalającej pogodzić pracę z życiem rodzinnym.

Prorodzinne propozycje rządu mają też pomóc w zmianie niekorzystnej sytuacji demograficznej. Oddzielne działania skierowano do seniorów – 90 proc. z nich skorzysta na zwolnieniu z podatku emerytur do kwoty 2 500 zł.

Piknik rodzinny ze szczepieniami

Tylko szczepienia mogą zapobiec, powstrzymać i pokonać możliwą czwartą falę pandemii powiedziała w Więsławicach w gminie Kowal minister Marlena Maląg. Dodała, że są one równie ważne jak programy odbudowy po pandemii.

Podczas pikniku rodzinnego wójt gminy zorganizował punkt szczepień przeciw COVID-19. Minister zachęcała do szczepień wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili. Podała przykład domów pomocy społecznej, gdzie już na początku roku zaszczepiono zdecydowaną większość personelu i podopiecznych, a obecnie nie stają się one ogniskami zakażeń.