W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Projekt socjalny dla rodziny” – wręczenie nagród w MRPiPS

24.10.2019

Skuteczna pomoc społeczna jest niezwykle ważna. Dzięki działaniom ukierunkowanym na wsparcie rodziny, jej członkowie odzyskują poczucie wartości i niezależność – mówi wiceminister Marcin Zieleniecki. W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”.

Wręczenie nagród konkurs DPS - Zieleniecki

Współczesne środowisko społeczne stawia przed pracownikiem socjalnym wiele wyzwań. To konieczność podejmowania różnych inicjatyw, wdrażania skutecznych form i metod działań pomocowych.

Docenienie projektów i działań na rzecz rodziny realizowanych w ośrodkach pomocy społecznej – to główny cel konkursu „Projekt socjalny dla rodziny” zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie i Uniwersytet Szczeciński.

W czwartek w siedzibie MRPiPS odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie. Nagrodzonych zostało 16 najwyżej ocenionych projektów, realizatorom kolejnych 9 wręczono wyróżnienia.

– Pragnę skierować serdeczne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i stworzenie możliwości realizacji projektów socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej – mówił podczas uroczystości wiceminister Marcin Zieleniecki.

Jak podkreślił, to pracownicy socjalni są bardzo często pierwszym i zarazem ostatnim ogniwem łączącym potrzebujących pomocy z realnym światem. – To od nich i od ich ciągle rosnącego profesjonalizmu zależą losy ludzi zagubionych, nieporadnych życiowo, czy też osób starszych, wymagających pomocy. To z ich profesjonalizmu, ale także z otwartości, odwagi, honoru czerpią inni, mniej zaradni, zyskując w ten sposób szansę na poprawę swego losu – podkreślił wiceszef MRPiPS.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone projekty socjalne zrealizowane w latach 2016-2017 i rozliczone nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

Materiały

Zdjęcia z wydarzenia