W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Przygoda z Tatą” – ruszyły zapisy na warszawską grę miejską z okazji Dnia Ojca

10.06.2021

W niedzielę 20 czerwca 2021 r. na terenie Warszawy odbędzie się wyjątkowa gra miejska „Przygoda z Tatą”, która przeniesie dzieci i ich ojców na pełen przygód archipelag skarbów. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Ojca przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Cyryla i Metodego - Inicjatywa Tato.Net. Zapisy trwają!

Gra miejska "Przygoda z tata"

Celem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” jest zaproszenie ojców do wspólnej, aktywnej zabawy z dziećmi. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swojej wiedzy i sprawności dzięki zabawie w podróżników-odkrywców. Ich zadaniem będzie przeszukanie archipelagu skarbów i odnalezienie odpowiednich obiektów w centrum miasta. Na poszczególnych „wyspach” na graczy czekać będą zadania specjalne, których poprawne wykonani umożliwi zdobycie punktów. Liczyć się będą współpraca i zgranie zespołu, ale najważniejsza będzie dobra zabawa.  

MIEJSCE STARTU GRY „Przygoda z Tatą”

Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca w Warszawie w okolicach Śródmieścia. Rozpoczęcie gry miejskiej zaplanowane jest na godzinę 11:00. Do zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Dokładne miejsce startu zostanie przekazane mailowo do zarejestrowanych uczestników.

- Nasza gra miejska „Przygoda z Tatą” to połączenie zwiedzania, mądrej rozrywki i aktywnie spędzonego czasu z dzieckiem. Intrygujące zagadki, zaskakujące zadania pozwolą przeżyć rodzinną przygodę, miło spędzić czas na świeżym powietrzu, stworzyć niezapomniane wspomnienia – powiedziała Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Na starcie każdy z zespołów otrzyma pakiet startowy składający się z: karty gracza, mapy, balonów napełnionych helem oraz przypinek dla każdego członka zespołu. Tata jako kapitan drużyny otrzyma dodatkowo specjalny wielofunkcyjny komin. 

- Wspólnie spędzony czas z tatą jest niezwykle ważny w życiu dziecka. Buduje więzi i daje poczucie bezpieczeństwa. Nie bez powodu mówi się, że tata jest pierwszym bohaterem syna i pierwszą miłością córki. Zachęcamy wszystkich ojców do uczestnictwa w „Przygodzie z Tatą” i podróży po archipelagu skarbów w poszukiwaniu ekscytujących przygód i wyzwań – powiedziała Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polityki Demograficznej.

ZAPISY I NAGRODY

Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje, gadżety oraz edukacyjne nagrody w postaci gier planszowych. Dla wygranego zespołu przewidziano voucher na dwudniowy, rodzinny wyjazd. Z kolei za zajęcie drugiego miejsca przewidziano nagrodę w postaci vouchera na całodzienne rodzinne warsztaty, a zdobywcy trzeciego miejsce otrzymają vouchery na kilkugodzinne, rodzinne warsztaty.

Zapisy są dostępne pod linkiem - http://przygodaztata.pl/. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin gry będą dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do dołączanie do wydarzenia już dzisiaj!

Więcej informacji o grze i jej zasadach znajduje się na FB wydarzenia - Gra miejska #PrzygodaZTatą oraz na portalu Facebook Ministerstwa Rodziny oraz Po pierwsze Rodzina, gdzie publikowane są materiały specjalne i aktualności.