W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przygoda z Tatą. Już dzisiaj zaplanuj, jak spędzisz Dzień Ojca

16.05.2023

Już dzisiaj mogą Państwo zaznaczyć w kalendarzu datę 18 czerwca. Tego dnia – w niedzielę poprzedzającą Dzień Ojca – w 16 miastach wojewódzkich odbędą się gry miejskie „Przygoda z Tatą”. – To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do spędzenia wspólnego czasu ojców z dziećmi. Najbardziej zgrane ekipy rodzinne zostaną wynagrodzone – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ojciec z trójką dzieci

Dzień Ojca to wspaniała okazja do podkreślenia roli taty w wychowaniu i rozwoju dzieci. Również z tej okazji już po raz trzeci w całej Polsce odbędą się równolegle gry miejskie „Przygoda z Tatą”.

W tym roku oddaliśmy pole wojewodom, którzy w każdym z 16 województw zorganizowali grę ojcowską. Na realizację projektu przeznaczyliśmy 1,6 mln zł, po 100 tys. zł na każde województwo. Dzięki temu już 18 czerwca drużyny złożone z tatusiów i dzieci będą mogły wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest gra miejska. Jestem przekonana, że będzie to prawdziwa przygoda – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przykładowo w województwie dolnośląskim gra odbędzie się we Wrocławiu, na Śląsku – w Chorzowie, w województwie kujawsko-pomorskim w Inowrocławiu, a w Wielkopolskim – w Poznaniu.

Na profilach MRiPS w mediach społecznościowych publikowane będą linki do wydarzeń na Facebooku dedykowanych grze miejskiej w każdym mieście, za pośrednictwem których będzie można zgłosić swój udział. Gorąco zachęcam do śledzenia – wskazuje minister Marlena Maląg.

Wzmacnianie więzi rodzinnych

Celem gry miejskiej Przygoda z Tatą jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z dziećmi. Wpływa to bowiem na kształtowanie młodego pokolenia, które coraz częściej ma trudności z wchodzeniem w relacje w świecie realnym, często w wyniku nadmiernego spędzania czasu w świecie wirtualnym, braku rodzeństwa i zmniejszenia ilości czasu na socjalizujące gry i zabawy w grupie rówieśniczej w czasie pozaszkolnym.

{"register":{"columns":[]}}