W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przyszłość pracy tematem Międzynarodowej Konferencji Pracy

13.06.2019

W Genewie, odbywa 108. sesja Międzynarodowej Konferencji Pracy. W konferencji udział wziął wiceminister Kazimierz Kuberski.

Kuberski poprawione

108. sesja Międzynarodowej Konferencji Pracy zgromadziła ponad 40 głów państw i rządów. Konferencja ma charakter jubileuszowy i jest punktem kulminacyjnym obchodów stulecia Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Tematem przewodnim była przyszłość pracy, a podstawą dyskusji raport Globalnej Komisji ds. przyszłości pracy. Wiceminister Kuberski przypomniał w wystąpieniu wspólną historię Polski i MOP oraz odniósł się do głównego tematu obchodów stulecia MOP – przyszłości pracy – podkreślając znaczenia edukacji i kształcenia ustawicznego oraz rolę dialogu społecznego w pozytywnym kształtowaniu świata pracy.

W Genewie wystąpienia wygłosili m.in. prezydent Francji, Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec, Angela Merkel.

Podczas Konferencji wiceminister Kuberski spotkał się z Patem Breenem,  ministrem handlu, zatrudnienia, biznesu, jednolitego rynku cyfrowego UE i ochrony danych Irlandii. Rozmowy dotyczyły m. in. wzmocnienia współpracy w obszarze pracy.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.06.2019 13:45 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
13.06.2019 13:45 Biuro Promocji