W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzina 500+: bezpieczeństwo i stabilność

11.01.2021

Wymarzone prezenty od święta, spokojna głowa na co dzień – program „Rodzina 500+” to realne wsparcie, o czym chętnie mówią sami rodzice. „Święty Mikołaj nie musiał się głowić, które marzenia w listach od dzieci skreślić”, „Program daje poczucie bezpieczeństwa finansowego i stabilnego życia dla naszej rodziny” – to tylko niektóre z opinii na temat programu. Od początku jego działania do rodzin trafiło już 134,4 mld zł.

Logo 500+

„Rodzina 500+” to program, który zmienił postrzeganie polityki społecznej i udowodnił, że inwestycja w rodzinę i przyszłość dzieci to ogromna wartość. Odmienił też życie wielu rodzin, dał poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dzisiaj, w dobie pandemii, świadczenie wychowawcze nabrało naprawdę wyjątkowego charakteru.

Od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 r. do końca roku 2020 do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a wsparciem objęto 6,5 mln dzieci.

O tym, jak istotne jest to wsparcie, najlepiej powiedzą same rodziny.

„Mikołaj nie musiał się głowić, które marzenia w listach skreślić”

Jak mówią Agata i Dawid Roszkiewicz dzięki programowi „Rodzina 500+” mogli z dziećmi upiec 1001 pierniczków, nie martwiąc się, czy starczy im składników. – Święty Mikołaj nie musiał się głowić, które marzenia w listach dzieci skreślić, gdyż wyjątkowo stać go było na wszystko – mówią państwo Roszkiewicz.

Rodzina Miecznikowskich wskazuje z kolei, że program pomaga finansowo w wielu sytuacjach życiowych, ale jest szczególnie pomocny przy organizowaniu np. Świąt Bożego Narodzenia.

– Myślimy wtedy o obdarowywaniu dzieci, o radości i ich zachwycie na widok wymarzonej zabawki czy kolejnego tomu ukochanej powieści. Nie chcemy im tego odbierać, nie chcemy stawać przed trudnym wyborem, przed decyzją, że w tym roku jednak nie – i dzięki „500+” nie musimy – podkreślają Miecznikowscy.

„Dzieci mogą bez przeszkód uczestniczyć w nauce zdalnej”

Małgorzata Padło cieszy się, że dzięki programowi „Rodzina 500+” może spełniać marzenia trójki swoich dzieci.

– W tym roku Mikołaj przyniósł córkom sprzęty elektroniczne: laptop, tablet oraz telefon. Dzięki temu dzieci mogą bez przeszkód uczestniczyć w nauce zdalnej, a po lekcjach mają rozrywkę. Cudownie jest patrzeć na szczęśliwe dzieci – zaznacza Małgorzata Padło.

„Rodzina 500+” to poczucie bezpieczeństwa

Rodzina Goździewskich przyznaje natomiast, że świadczenie wychowawcze stanowi znaczący procent ich domowego budżetu.

– Korzystamy z niego od 2016 r. i wiemy, jak bardzo wpływa na jakość naszego życia, o ile łatwiej nam finansowo zmierzyć się ze wszystkimi potrzebami – mówią.

Program to wsparcie nie tylko od święta.

– Program „Rodzina 500+” daje poczucie bezpieczeństwa finansowego i stabilnego życia dla naszej rodziny. Stać nas na zakup pomocy dydaktycznych, żywności czy odzieży na zimę dla dzieci. Przy tak licznej rodzinie nie musimy się martwić, w jaki sposób możemy zabezpieczyć podstawowe potrzeby swoich dzieci – podkreśla rodzina Chamerskich.