W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzina w centrum uwagi. I Zjazd Pełnomocników Wojewodów ds. Rodzin

25.09.2020

W piątek, 25 września, w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbył się I Zjazd Pełnomocników Wojewodów ds. Rodzin. W spotkaniu wzięła udział m.in. wiceminister, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha oraz przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska.

Spotkanie z pełnomocnikami ds. rodziny wojewodów.

Jak mówiła wiceminister Socha, celem spotkania jest zwiększenie zaangażowania pełnomocników we współpracę z samorządami i organizacjami pozarządowymi podejmującymi inicjatywy na rzecz rodziny. – Chodzi o to, żeby ta aktywność mogła być jeszcze bardziej intensywna. Żebyśmy wspólnie wypracowali sposoby na to, jak pomóc państwu w tym, żeby wasza rola była nie tylko mocniejsza, ale też skuteczniejsza – mówiła Barbara Socha. – Celem naszym jest rodzina w centrum uwagi, również w centrum uwagi władzy lokalnej, na poziomie województw i niżej, na poziomie gmin i powiatów – dodała.

W trakcie spotkania zaprezentowano propozycję dotyczącą modelu współpracy pełnomocników wojewodów ds. rodzin przy inicjowaniu i wdrażaniu lokalnych działań na rzecz rodzin. Pokazano również propozycję, w jaki sposób komunikować tematy związane z rodziną.

Wszechstronne wspieranie rodzin najważniejszym zadaniem

Barbara Socha odczytała też list od minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlene Maląg. W słowach skierowanych do pełnomocników minister Maląg podkreśliła, że Ministerstwo Rodziny, „nie mógłby się obejść bez wsparcia praktyków, przedstawicieli świata nauki czy organizacji pozarządowych”.

Dlatego właśnie powołana została w ubiegłym roku Rada Rodziny, będąca organem opiniodawczo-doradczym ministra ds. rodziny. „Wszechstronne wspieranie rodzin jest najważniejszym zadaniem, gdyż, jak uczył św. Jan Paweł II, rodzinę rozumiało się zawsze jako pierwszy i podstawowy wyraz natury społecznej człowieka. Dziś rozumie się ją zasadniczo w taki sam sposób” – napisała w liście Marlena Maląg

{"register":{"columns":[]}}