W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śląskie spotkania minister rodziny

13.08.2019

W poniedziałek minister Bożena Borys-Szopa złożyła wizytę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach oraz w Kopalni Węgla Kamiennego ”Knurów-Szczygłowice”.

Śląskie spotkania minister rodziny

Tematem spotkania w Starostwie Powiatowym w Gliwicach był program „Rodzina 500+” oraz „Dobry Start”. Minister rozmawiała o realizacji obu programów skierowanych do rodzin.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu procesu wdrożenia programu „Rodzina 500 Plus” w rozszerzonej formule. Samorządy stanęły na wysokości zadania, dobrze są do niego przygotowane – powiedziała po spotkaniu Bożena Borys-Szopa, minister dodając, że dużym, zainteresowaniem cieszy się „Dobry Start”.

Od 1 lipca br. rodziny na Śląsku złożyły prawie 360 tys. wniosków, a w powiecie gliwickim ponad 9 tys. wniosków o Rodzina 500+. Z kolei w ramach „Dobrego Startu” na Śląsku złożono ponad 237 tys. wniosków, a w powiecie gliwickim ponad 6 tysięcy wniosków.

Po wizycie w Gliwicach, Bożena Borys-Szopa odwiedziła kopalnię Knurów-Szczygłowice. W ramach wizyty minister spotkała się z kierownictwem i pracownikami kopalni. Szczególnym momentem było złożenie kwiatów przy obrazie świętej Barbary znajdującej się w cechowni Ruchu Knurów.

Następnie minister zwiedziła Izbę Tradycji, w której znajdują się w niej dokumenty, zdjęcia i eksponaty związane z górnictwem.