W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Solidarnościowy wymiar ekonomii społecznej

18.06.2019

W dyskusji o kierunku rozwoju ekonomii społecznej, szczególnie istotny jest głos przedstawicieli Regionalnych Komitetów Rozwoju Ekonomii Społecznej – podkreślił wiceminister Krzysztof Michałkiewicz, podczas trzeciego posiedzenia Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej II kadencji (KKRES).

Posiedzenie KKRES w MRPiPS

Posiedzenie komitetu to okazja do rozmów o ekonomii społecznej w perspektywie finansowej 2021-2027. Jak mówił wiceminister Krzysztof Michałkiewicz istotnym impulsem rozwojowym dla sektora ekonomii społecznej i solidarnej są fundusze europejskie. Dzięki nim wypracowano i wdrożono polski model ekonomii społecznej. Przekładając słowa na liczby, efektem działań współfinansowanych z EFS jest dzisiaj ponad 1000 przedsiębiorstw społecznych zatrudniających 7,5 tys. pracowników, z których co czwarty to osoba niepełnosprawna.

W kolejnych latach szczególnie istotne będzie podkreślanie solidarnościowego wymiaru ekonomii społecznej związanego z reintegracją osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ważne będzie także tworzenie miejsc pracy, rozwijanie usług społecznych oraz wszelkie działania na rzecz reintegracji i włączenia społecznego. W ministerstwie trwają prace nad rekomendacjami dla samorządów w tym zakresie.

Posiedzenie KKRES odbyło się 18 czerwca br. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
18.06.2019 13:23 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
18.06.2019 13:23 Biuro Promocji
{"register":{"columns":[]}}