W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z Ambasador Indonezji

12.09.2019

Rynek pracy w Polsce i pracownicy z Indonezji - to główne tematy spotkania wiceministra Kazimierza Kuberskiego z Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Indonezji w Polsce.

spotkanie Indonezja

Tematem spotkania były dane dotyczące zatrudnienia obywateli Indonezji w ostatnich latach oraz ogólny stan prawny dotyczący zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.

Wiceminister Kuberski zwrócił także uwagę, że MRPiPS nie planuje podpisania umów bilateralnych z Indonezją, których konsekwencją byłoby wprowadzenie ułatwień na polskim rynku pracy.

Ambasador zapowiedziała, że w październiku w Dżakarcie odbędą się Międzynarodowe Targi Pracy, podczas których Polsce będzie poświęcone jedno z wydarzeń towarzyszących. Wyraziła nadzieję, że polscy eksperci będą mogli wziąć udział w wydarzeniu.

Według obecnych danych, zatrudnienie Indonezyjczyków w Polsce utrzymuje się na niskim poziomie. Pracują głównie w sektorze usług i sprzedaży. Większość tych osób jest ubezpieczona w ZUS.