Sto lat, Polsko!

Ilustrowany Kurier Społeczny

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zachęca do lektury wyjątkowego „Ilustrowanego Kuriera Społecznego” wydanego z okazji Stulecia Polityki Społecznej Państwa Polskiego. – W środku znajdą Państwo m.in. najważniejsze wydarzenia z historii polskiej polityki społecznej, a także wyjątkowe fotografie z tego okresu” – zdradza w słowie wstępnym minister, a jednocześnie redaktor naczelna gazety.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale obok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym roku obchodzimy również stulecie polskiej polityki społecznej. Z tej okazji Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stworzyło „Ilustrowany Kurier Społeczny”.

Kartki z kalendarza z najważniejszymi wydarzeniami w stuletniej historii polityki społecznej w Polsce, wycinki z prasy, a także wyjątkowe archiwalne fotografie przedstawiające m.in. Wigilię urządzoną dla najbiedniejszych chorych dzieci przez Przychodnię Przeciwgruźliczą przy Ośrodku Zdrowia PCK w Świętochłowicach w 1930 r. oraz otwarcie Domu Matki i Dziecka na warszawskich Bielanach w 1938 r. Czytelnicy „Kuriera” zobaczą także jak przed wojną wyglądała siedziba ówczesnego Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej i dowiedzą się, „jak to się wszystko zaczęło”.

„Ilustrowany Kurier Społeczny” wydrukowano w nakładzie 25 tys. bezpłatnych egzemplarzy. Dziennik przetłumaczono również na język angielski.

pdf Ilustrowany Kurier Społeczny

3.43MB

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 14.11.2018 15:14
Osoba publikująca: Biuro Promocji
Zmodyfikowano: 14.11.2018 15:14
Osoba modyfikująca: Biuro Promocji