W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

System obsługi wsparcia finansowanego ze środków PFRON

19.09.2016

Projekt ma na celu stworzenie systemu informatycznego, który usprawni osobom niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz, w tym przedsiębiorcom proces aplikowania o środki PFRON (składanie wniosków) będące w gestii jednostek samorządu terytorialnego (JST). 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie nr 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” zostało zawarte Porozumienie nr POPC.02.01.00-00-0012/15-00 na realizację projektu pn. „System obsługi wsparcia finansowanego ze środków PFRON”.

Porozumienie zostało zawarte między Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w likwidacji a Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W związku z likwidacją Centrum RZL, prawa i obowiązki wynikające z Porozumienia o dofinansowanie ww. projektu zostałyprzejęte przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jako następcę prawnego Centrum RZL w likwidacji.

Nazwa projektu: „System obsługi wsparcia finansowanego ze środków PFRON”.

Okres realizacji projektu: 01.03.2016 r. – 28.02.2019 r.

Wartość projektu: 26.603.826,50 zł , w tym wkład środków unijnych: 22.512.157,98

Nazwa Beneficjenta: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 

Nazwa partnera: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zasięg realizacji projektu: cała Polska

Projekt ma na celu stworzenie systemu informatycznego, który usprawni osobom niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz, w tym przedsiębiorcom proces aplikowania o środki PFRON (składanie wniosków) będące w gestii jednostek samorządu terytorialnego (JST).

Programy i zadania finansowane ze środków PFRON, wynikające z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej, aktualnie realizowane są z wykorzystaniem dokumentów w formie papierowej bez użycia dedykowanych systemów i aplikacji pozwalających na kompleksową obsługę spraw. Obecny sposób obsługi zadań nie jest w pełni dostosowany do potrzeb wnioskodawców (w tym osób niepełnosprawnych), wiąże się z koniecznością osobistych wizyt w urzędzie, co wydłuża czas rozpatrywania wniosków i wypłaty środków PFRON.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków życia obywateli (osób niepełnosprawnych), funkcjonowania podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców, poprawy jakości procesów związanych z funkcjonowaniem państwa. Dzięki projektowi wzrośnie efektywność finansowania wsparcia osób niepełnosprawnych.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
04.11.2018 11:18 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
04.11.2018 11:18 Biuro Promocji
{"register":{"columns":[]}}