Trzymamy kciuki za naszych sportowców!

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi 2019

Reprezentacja Polski na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczy 64 osoby, które będą walczyć o medale w 17 dyscyplinach sportu. – Gorąco kibicujemy i trzymamy kciuki za naszych sportowców! – mówi w dniu otwarcia Igrzysk minister Elżbieta Rafalska. Reprezentantów Polski wspiera m.in. PFRON.

Polscy sportowcy zaprezentują się w badmintonie, bocce, bowlingu, gimnastyce, jeździectwie, golfie, judo, kajakarstwie, kolarstwie, koszykówce kobiet i mężczyzn, lekkoatletyce, piłce nożnej 7-osobowej kobiet, pływaniu, tenisie ziemnym, tenisie stołowym, trójboju siłowym i… wrotkarstwie. Biało-czerwona drużyna liczy 64 osoby.

W sumie w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, które rozpoczęły się 14 marca br., rywalizować będzie ponad 7,5 tys. sportowców z ponad 190 krajów świata. Zmierzą się w 24 dyscyplinach.

Kibicujmy naszym sportowcom

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Abu Dhabi 2019 rozpoczęły się 14 marca i potrwają do 21 marca. Nasi reprezentanci będą walczyć o medale w 17 z 24 dyscyplin.

– Całym sercem jestem dzisiaj z naszymi drogimi sportowcami, gorąco im kibicuję, trzymam za nich kciuki i zachęcam do tego samego wszystkich sympatyków sportu. Dajmy odczuć naszym reprezentantom, że ich wspieramy! – mówi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Wsparcie dla sportu osób niepełnosprawnych

Reprezentantów Polski na Igrzyskach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wspiera m.in. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W 2018 r. Olimpiady Specjalne Polska realizowały w konkursie „Samodzielni i skuteczni” projekt „Rozwińmy skrzydła”. To spotkania i imprezy integracyjne, a jedną z nich był Obóz sportowy Olimpiad Specjalnych, podczas którego odbył się sprawdzian i weryfikacja możliwości zawodników w 17 dyscyplinach przed Igrzyskami w Abu Dhabi. PFRON przeznaczył na ten cel 1,34 mln zł.

W konkursie na rok 2019 „Szansa – Rozwój – Niezależność” Olimpiady Specjalne Polska złożyły wniosek na realizację projektu #GrajmyRazem. Chodzi m.in. o zachęcanie społeczeństwa do kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych, a poprzez promowanie działalności Olimpiad i samych zawodników – podnoszenie świadomości o możliwościach i umiejętnościach osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kwota wnioskowana to 700 tys. zł.

To nie wszystko. – W 2017 r. PFRON na sport osób niepełnosprawnych przeznaczył w sumie blisko 16,5 mln zł, w tym 1,26 mln zł na „Program wsparcia międzynarodowych imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych”. W 2018 r. kwota przeznaczona na sport osób niepełnosprawnych była jeszcze wyższa i wyniosła łącznie niemal 20,45 mln zł – wskazuje minister Elżbieta Rafalska.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 14.03.2019 15:05
Osoba publikująca: Biuro Promocji
Zmodyfikowano: 14.03.2019 15:05
Osoba modyfikująca: Biuro Promocji