W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspieramy polskie rodziny i branżę turystyczną. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzysta 6,5 mln dzieci

30.07.2020

W czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w briefingu prasowym dotyczący Polskiego Bonu Turystycznego. W nocy z piątku na sobotę osoby uprawnione będą mogły aktywować bon i płacić nim za usługi hotelarskie lub inne imprezy turystyczne na terenie kraju.

Rodzina Bon Turystyczny

Podczas briefingu w Łazienkach Królewskich w Warszawie minister Maląg wraz z pozostałymi gośćmi m.in. wicepremier, minister rozwoju Jadwigą Emilewicz, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudą Uścińską oraz prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Robertem Andrzejczykiem rozmawiali o tym, jaką rolę odgrywa Polski Bon Turystyczny dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, osłabionej w skutek pandemii COVID-19.

Pomoc dla rodzin, ale również dla gospodarki

Z bonu skorzystają osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł, co łącznie daje 1000 zł. Z bonu będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

- To kolejny wielki dzień dla polskich rodzin. Od ponad pięciu lat budujemy Polskę przyjazną rodzinom. Do kolejnych programów społecznych takich jak „Rodzina 500 Plus”, wprowadzamy Polski Bon Turystyczny – mówiła minister Marlena Maląg. - Ostatnie miesiące pokazały, że skuteczne działania rządu na rzecz polskich rodzin prowadzone są także w okresie zagrożenia koronawirusem. Wsparcie rodzin jest naszym priorytetem – dodała.

Minister podkreśliła również, że wsparcie w postaci bonu dotyczy nie tylko rodzin, ale także gospodarki. - Z jednej strony wspieramy polskie rodziny, ale z drugiej wspieramy branżę turystyczną, która bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Tego typu działania, jak właśnie Polski Bon Turystyczny, powinny być promowane i skutecznie realizowane – powiedziała.

Wsparcie bez formalności

Od północy, z 31 lipca na 1 sierpnia, rodzice będą mogli otrzymać bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, podając swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon w postaci elektronicznego dokumentu będzie można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem turystycznym.

Nie trzeba się także spieszyć z wykorzystaniem bonu. Można nim płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku, aż do wyczerpania świadczenia

Materiały

Zdjęcia z wydarzenia

Wideo