W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Żłobki i kluby dziecięce zawieszone do 10 kwietnia

24.03.2020

Do 10 kwietnia br. zostało przedłużone czasowe zawieszenie działania żłobków i klubów dziecięcych. To decyzja rządu wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Chłopiec2

Obecnie działalność publicznych i niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych została zawieszona na mocy poleceń wojewodów wydanych wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374).

Polecenia te zostaną zaktualizowane, w związku z czym wszystkie – zarówno publiczne, jak i niepubliczne żłobki i kluby dziecięce– czasowo zawieszą działanie do 10 kwietnia 2020 r.

Odpłatności za żłobki

Kwestia ponoszenia w czasie zawieszenia działania żłobków i klubów dziecięcych opłat przez rodziców powinna zostać uregulowana w statucie żłobka, jak również w umowie z rodzicami. W przypadku wątpliwości lub kwestii spornych zalecamy wzmożoną współpracę żłobka/klubu dziecięcego, jak również wójta, burmistrza lub prezydenta miasta z radą rodziców.


Działajmy razem – od nas wszystkich zależy, kiedy zwyciężymy koronawirusa.
Nasze działania to jedno. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej! Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, unikaj dużych skupisk ludzkich. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. 


Wszystkie niezbędne i bieżące informacje znajdziesz: