W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Złóż wniosek o „500+” do końca kwietnia – zachowasz ciągłość wypłaty świadczenia

29.04.2021

Rodzicu, nie zwlekaj! Jeżeli chcesz zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego, złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” do końca kwietnia br. – Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcam do złożenia wniosku jeszcze w kwietniu, w naprawdę prosty, szybki i bezpieczny sposób zrobią to Państwo online – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rodzina 500+

Rok 2021 r. przyniósł zmiany w programie „Rodzina 500+” – od teraz prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

– Ważna informacja dla rodziców jest taka, że aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego, konieczne jest złożenie wniosku na nowy okres świadczeniowy do końca kwietnia br. – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć online (od 1 lutego br.) oraz drogą tradycyjną (od 1 kwietnia br.).

Szefowa resortu rodziny zachęca do korzystania z elektronicznej drogi wnioskowania o świadczenie „500+”. To szybka, prosta i bezpieczna opcja.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w urzędzie lub wysłanie wniosku pocztą.

Ważne!

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.