W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

03.12.2019

Życzenia

Szanowni Państwo,

3 grudnia to bardzo ważna data – dzisiaj obchodzimy ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Powinniśmy pamiętać o tym przez cały rok, ale dzisiejsze święto to dobra okazja, by powiedzieć wyraźnie – społeczeństwo tworzymy my wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, wykształcenia czy sprawności. Integracja to słowo, które powinno wybrzmiewać dzisiaj jak najgłośniej. A zaraz potem dodajmy – niepełnosprawność nie musi ograniczać. Osoby niepełnosprawne mogą realizować się zawodowo, społecznie, artystycznie, mogą odnosić sukcesy w sporcie. Powinniśmy robić co w naszej mocy, by im to umożliwiać.

W tym ważnym dniu pragnę życzyć wszystkim osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami przede wszystkim pogody ducha, wszelkiej pomyślności i wytrwałości w przekraczaniu barier. Życzę Wam, byście mieli możliwość realizacji swoich pasji, zainteresowań, by na Waszej drodze stawali ludzie chętni do pomocy.

Z wyrazami szacunku,

Marlena Maląg

Materiały

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Życzenia-​_Międzynarodowy​_Dzień​_Osób​_Niepełnosprawnych.pdf 0.33MB