W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

04.05.2021

4 maja obchodzimy dzień pamięci Św. Floriana. Jak pisał nasz wielki rodak Jan Paweł II św. Florian jest od wieków czczony w Polsce i poza nią jako patron strażaków, a więc tych, którzy wierni przekazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji, niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi.

Dzien strażaka

W znakomitej części wezwań, Strażacka Brać niesie pomoc rodzinom – ratując ich życie, zdrowie i często dorobek życia. Dlatego, w imieniu wszystkich rodzin w Polsce, pragnę wyrazić wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Strażakom Ochotnikom ogromną wdzięczność i życzyć wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym.

Codziennie narażacie własne zdrowie i życie, żeby chronić zdrowie, życie i mienie innych, a Wasza służba nie ogranicza się do walki z pożarami. Stąd korzystając z okazji, składam jednocześnie gorące podziękowania za zaangażowanie w walkę z epidemią koronawirusa, gdyż to właśnie strażacy – obok personelu medycznego i pozostałych służb mundurowych – stanęli ofiarnie na pierwszej linii walki z pandemią. Przekazuję także serdeczne pozdrowienia dla rodzin strażackich, często martwiących się o Wasze bezpieczeństwo – zapewniam, że mogą być z Was dumne.

Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką podczas wypełniania obowiązków, a liczba interwencji i wyjazdów do zdarzeń równa się liczbie bezpiecznych powrotów z akcji.

z wyrazami szacunku,

Marlena Maląg

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Materiały

Życzenia Minister Marleny Maląg skierowane do Strażaków
życzenia​_mm​_z​_okazji​_sw​_Floriana.pdf 0.25MB