W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Brawo rodzice! Milion złożonych wniosków o świadczenie „Dobry start”

13.07.2021

Polacy świetnie radzą sobie z nowymi technologiami. 1 lipca rozpoczął się nabór wniosków o świadczenie „Dobry start” – w tym roku wyłącznie online. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już milion wniosków. – To bardzo dobry wynik i dowód na to, że coraz rzadziej mamy opory z korzystania z dobrodziejstw sieci załatwiając różne sprawy, również wnioskując o świadczenia takie jak „Dobry start” czy „Rodzina 500+” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Logo programu dobry start

Program „Dobry start” to 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia.

Złożenie wniosku o świadczenie online jest wyjątkowo proste i szybkie. Potwierdzają to statystyki – od 1 lipca br., kiedy uruchomiony został nabór wniosków do tegorocznej edycji programu, rodzice i opiekunowie złożyli ich już milion.

– Ten rok przyniósł zmiany w programie „Dobry start”, a wnioski o świadczenie złożymy wyłącznie online. Jak pokazują nasze dane, Polacy nie mają z tym problemu. Milion wniosków złożonych w ciągu zaledwie tygodnia to doskonały wynik, bardzo nas to cieszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marena Maląg.

Jak dodaje szefowa resortu rodziny, od czasu uruchomienia programu „Dobry start” z roku na rok odsetek wniosków składanych online rośnie. W 2018 r. było to 48 proc., a w 2020 r. – już 72 proc.

Jak złożyć wniosek? Ważne terminy!

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać od 1 lipca br. za pośrednictwem:

  • Bankowości elektronicznej
  • Portalu Emp@tia
  • PUE ZUS

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada br.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

{"register":{"columns":[]}}