W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

100. rocznica Bitwy Warszawskiej – polskie zwycięstwo dla wolności Europy

15.08.2020

Polskie zwycięstwo dla wolności Europy. Wspólnie świętujmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Polskie zwycięstwo dla wolności Europy. Wspólnie świętujmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

- Chcemy godnie upamiętnić militarny sukces naszych bohaterskich przodków. Już dziś zapraszam do udziału w uroczystych obchodach, których kulminacja nastąpi w dniach od 14 do 16 sierpnia. (…) Zapraszam na wszystkie wydarzenia, rekonstrukcje, wystawy historyczne, uroczystości w miejscach pamięci, organizowane wspólnie z Wojskiem Polskim na terenie całego kraju. Niech łączy nas duma z bohaterstwa naszych przodków. Wspólnie świętujmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zachęca już dziś do udziału w uroczystościach, które mają upamiętnić jedną z najważniejszych bitew w historii świata.

W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej – odradzającej się po latach niewoli – Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.

W roku wyjątkowego jubileuszu, zorganizowane zostaną liczne przedsięwzięcia upamiętniające to wydarzenie.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach. Wspólnie świętujmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – polskiego zwycięstwa dla wolności Europy.

Wideo