W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

30VIII2018 Wydłużony okres planowania modernizacji Sił Zbrojnych RP

30.08.2018

Finansowanie długoterminowych programów modernizacyjnych będzie łatwiejsze dzięki przygotowanym przez MON przepisom. Stały Komitet Rady Ministrów uchwalił dziś projekt ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych RP.

30_Wydłużony_okres_planowania_modernizacji_Sił_Zbrojnych_RP

Projekt nowelizacji zakłada wydłużenie okresu planowania z 10 do 15 lat. Obecnie czas określający potrzeby Wojska Polskiego nie jest wystarczający. Proces pozyskiwania nowoczesnych technologii obronnych oraz zaawansowanych systemów uzbrojenia wymaga dłuższej perspektywy na planowanie środków. Wprowadzane zmiany  dostosują narodowy cykl planowania do długookresowych inwestycji. Nowa ustawa zapewni też spójność z założeniami funkcjonującymi w Sojuszu Północnoatlantyckim.

 
Nowelizacja ustawy przyczyni się do uzyskania finansów na długoterminowe programy modernizacyjne, co w dotychczasowej perspektywie planowania  było bardzo utrudnione.