W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Absolwenci Akademii Sztuki Wojennej wzmocnią polski system obronny

01.10.2018

- Przed Akademią Sztuki Wojennej jest czas wytężonej pracy. Akademia posiada potencjał, by niezmiennie odgrywać centralną rolę w kształceniu i doskonaleniu umiejętności zawodowych polskich oficerów. Uczelnia ta jest także naszym narodowym centrum edukacji dla bezpieczeństwa, w którym kontynuowana jest bogata działalność badawczo-naukowa w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności – napisał minister Mariusz Błaszczak do uczestników inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki Wojennej.

Akademia Sztuki Wojennej

Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON, który odczytał list ministra obrony narodowej skierowany do uczestników ceremonii.
- Akademia Sztuki Wojennej musi być jak najbliżej wojska i jego potrzeb, a tutejsza refleksja naukowa, powinna jak najczęściej mieć walor wiedzy skutecznie wykorzystywanej w siłach zbrojnych.
 
Z okazji inauguracji roku akademickiego, Panu Rektorowi, szacownemu gronu profesorskiemu, wszystkim pracownikom, a przede wszystkim studentom i słuchaczom Akademii życzę satysfakcji z  aktywnego uczestniczenia w życiu tej istotnej dla obronności kraju i dla wojska uczelni.1 października 2018 r. miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Akademii Sztuki Wojennej – napisał w liście minister Mariusz Błaszczak.
 
W trakcie uroczystości odbyła się promocja 66 doktorów, którzy w ubiegłym roku akademickim pozytywnie obronili swoje rozprawy, a także immatrykulacja studentów pierwszego rocznika.
 
Ceremonię zwieńczył wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Andrzeja Nowaka, kierownika Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim, profesora zwyczajnego w Instytucie Historii PAN i członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, pt.: „Wojsko i Niepodległość: 1000 lat tradycji.”