W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ławka Niepodległości

Ławka Niepodległości to nowy program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki programowi na terenie Polski wybudowane zostały pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych.

Ławka Niepodległości w Łazienkach Królewskich

Projekt ławki został wyłoniony w konkursie artystyczno-architektonicznym. Na każdej z Ławek Niepodległości umieszczona jest okolicznościowa inskrypcja. Część multimedialna umożliwiała odsłuchanie fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r. Ławki Niepodległości to nowoczesny sposób upamiętnienia historii i tradycji polskiej niepodległości.

 

ZAŁĄCZNIKI

Materiały

Ławka Niepodległości - Plik audio
Lawka​_niepodleglosci​_mst​_A1.mp3 0.69MB