W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Chodzi o jedność, jedność wokół dobra

11.04.2018

– Chodzi o to, żeby rzeczywiście doszło do pojednania, chodzi o godność, chodzi o to, żeby państwo polskie upamiętniło tych, którzy tragicznie odeszli 8 lat temu – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w audycji Polskiego Radia Sygnały Dnia. Szef MON był pytany o budowę pomnika, który wczoraj odsłonięto na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

m_blaszczak_polskie_radio1

10 kwietnia w stolicy odbyły się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary katastrofy oraz kamień w miejscu, gdzie powstanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odbył się też ostatni marsz pamięci. 

Minister Mariusz Błaszczak  przekonywał, że odsłonięcie pomnika to bardzo ważne wydarzenie, a sam pomnik nie jest skierowany przeciwko komukolwiek. Minister podkreślił, że pomnik powstał zgodnie z obowiązującym prawem.

- Celem comiesięcznych spotkań było upamiętnienie tych, którzy tragicznie odeszli, ale celem  było też stworzenie  miejsca pamięci, czyli pomników. Chodzi nam o jedność, ale jedność wokół dobra – powiedział szef MON.

W audycji szef MON był pytany także o sprawy związane z ustawą degradacyjną. – Ministerstwo Obrony Narodowej nie będzie wychodziło z nowym projektem ustawy degradacyjnej. Projekt, który został przedstawiony koncentrował się na generałach, dowódcach, którzy w naszej ocenie sprzeniewierzyli się Polsce, polskiej racji stanu – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Pełna treść wywiadu

Źródło: Polskie Radio