W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwicz razem z wojskiem. Finał kolejnej akcji „Wojskowe Ferie online”

18.02.2021

- Dziękuję Państwu - sportowcom w mundurach, którzy zdecydowali się na to, żeby podzielić się tajnikami swoich treningów. Dzięki Wam wiele osób w naszym kraju mogło skorzystać z ćwiczeń fizycznych, mogło zadbać o tężyznę fizyczną. Wszyscy doskonale wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch – tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy - sportowców podczas spotkania podsumowującego kolejną edycję Wojskowych Ferii online.

sport

W czwartek, 18 lutego br. o godz. 9.30 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotkał się ze sportowcami zaangażowanymi w zimową edycję akcji Wojskowe Ferie online – ćwicz z nami!

- Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić nawyki i zadbać o swoją tężyznę fizyczna w inny sposób. Propozycja Wojskowych Ferii online pozwoliła skorzystać z ćwiczeń fizycznych w naszych domach. Będziemy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia  – zaznaczył Szef MON.

W styczniu Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło akcję Wojskowe Ferie online – ćwicz z nami! Zajęcia prowadzili żołnierze – sportowcy i sportowe gwiazdy. Od poniedziałku do piątku przez całe ferie można było poznać tajniki treningów oraz różne dyscypliny sportowe m.in.: lekkoatletykę, zapasy, strzelectwo, wioślarstwo, biathlon, MMA.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że żołnierze - sportowcy nieustannie promują zdrowy styl życia i dbają o sprawność fizyczną - Zasadniczym przesłaniem, które realizują sportowcy w mundurach jest stanowienie wzoru dla żołnierzy Wojska Polskiego. Tężyzna fizyczna jest niezbędna do tego żeby żołnierz Wojska Polskiego mógł wykonywać swoje obowiązki. Żołnierze – sportowcy nadają ton tym wszystkim wysiłkom. Stanowią wzór i jednocześnie model postępowania. Sprawność Wojska Polskiego to w konsekwencji również bezpieczeństwo naszej Ojczyzny - dodał.

Podczas spotkania, minister Mariusz Błaszczak odniósł się również do przygotowywanych zmian w resorcie obrony narodowej dotyczących wojskowego sportu, gdzie już niedługo powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. - Dzięki tym zmianom żołnierze – sportowcy dostaną szereg nowych możliwości by przygotowywać się do zawodów oraz dumnie reprezentować Wojsko Polskie na arenach sportowych całego świata - podkreślił.

***

Kapral Marcin Lewandowski ćwiczył razem ze swoimi córkami, Tomasz Majewski ćwiczył z synem. Zobaczyliśmy także trójkę zapaśników: st. chor. sztab. rez. Józefa Tracza, który ćwiczył z bratankiem st. szer. Michałem Traczem oraz st. szer. Dawidem Klimkiem. Razem trenowało także małżeństwo biathlonistów ppor. Krystyna Guzik i szer. rez. Grzegorz Guzik. Pozostali żołnierze zawodnicy zaprosili do wspólnych zajęć swoich sportowych przyjaciół np. szer. Radosław Kawęcki – Otylię Jędrzejczak, szer. Mateusz Bernatek – Andrzeja Suprona. Wspólnie ćwiczyli kpr. rez. Damian Janikowski i st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus a także kpr. Karolina Kowalczyk  i Renata Mauer-Różańska oraz pływaczka szer. Alicja Tchórz i wioślarz Paweł Rańda.
 
Wszyscy ćwiczący spalili w sumie ponad 26 mln kalorii. Przez dwa miesiące akcji Wojskowa Forma online – ćwicz z nami! spalono w sumie ponad 53 mln kalorii.
To nie pierwsza tego typu inicjatywa MON-u. – Od kwietnia do czerwca odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego.

Galeria ->>> Finał sportowej akcji Wojskowe Ferie online

Wideo

Zdjęcia (4)