W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dajecie gwarancję bezpieczeństwa Ojczyzny

01.04.2019

- Wasze przygotowanie do służby w Wojsku Polskim daje gwarancje profesjonalizmu, daje gwarancje tego, że nasza Ojczyzna jest i będzie bezpieczna – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z uczniami klas mundurowych. Na poligonie w Drawsku Pomorskim szef MON spotkał się z młodzieżą, która bierze udział w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych. O miano najlepszej klasy walczy 26 zespołów.

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych

- Bardzo ważny jest sam udział w rywalizacji. Doskonalicie swoje umiejętności, to jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że wszyscy jak tu stoicie zwiążecie swoją przyszłość z Wojskiem Polskim lub innymi służbami.  Służba w Wojsku Polskim jest ważna dla naszego bezpieczeństwa, jest zaszczytem i wyróżnieniem. To właśnie wy, za kilkanaście lat przejmiecie odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że będziecie do tego bardzo dobrze przygotowani – mówił szef MON.

Podczas spotkania minister Błaszczak skierował do młodzieży prośbę, aby młode pokolenie zawsze pamiętało o tych, dzięki którym dziś żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Szef MON przypomniał o organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej konkursie: „Wdzięczni Bohaterom. Obrońcom Ojczyzny 1939 roku”. – Mam do Was prośbę, pamiętajcie o mogiłach żołnierzy poległych w 1939 roku, dokumentujcie miejsca, gdzie spoczywają żołnierze Wojska Polskiego – powiedział szef MON.

***
 
IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych to zawody sportowo – obronne organizowane od 4 lat przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, we współpracy m. in. z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Żandarmerią Wojskową, 2 Brygadą Zmechanizowaną, 12 Bazą Statków Powietrznych. W tegorocznych mistrzostwach bierze udział rekordowa liczba drużyn z całej Polski. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo – obronnych, pogłębią także wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych i obronności kraju.

>>> Galeria - Spotkanie ministra obrony narodowej z klasami mundurowymi

Zdjęcia (11)