W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w tym roku w Katowicach!

15.05.2019

- Zdecydowałem o tym, żeby tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się tutaj na Śląsku, w Katowicach. A więc już dziś zapraszam Państwa na defiladę, która odbędzie się 15 sierpnia w Katowicach, w przededniu setnej rocznicy wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas konferencji prasowej w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Katowicach.

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w tym roku w Katowicach!

- W ubiegłym roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznał 2019 rok za rok Powstań Śląskich. To bardzo ważne wydarzenie upamiętniające stulecie wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, upamiętniające odradzanie się państwowości Polski i wielką wolę Ślązaków, do tego, aby Śląsk stanowił część odrodzonej Rzeczypospolitej - podkreślił minister Błaszczak.

Minister zaprosił również mieszkańców regionu do udziału w pikniku patriotycznym, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Katowicach.

-  Już w najbliższą sobotę w Katowicach, w ramach obchodów roku Powstań Śląskich odbędzie się wojskowy piknik patriotyczny zorganizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, z Panem Marszałkiem, Panem Wojewodą, ale także z inicjatywy  Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. To piknik, na który wszyscy są zaproszeni, na którym będzie można zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje Wojsko Polskie. Będzie można porozmawiać z żołnierzami Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszam na ten piknik w imieniu swoim i organizatorów - dodał minister.

***
Podczas wizyty na Śląsku szef MON złożył także wieniec przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, oddając w ten sposób hołd bohaterom Powstań Śląskich.

>>> GALERIA - Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w tym roku w Katowicach!

Zdjęcia (4)