W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dołącz do Nas! – 8 marca, bieg kobiet w Łazienkach Królewskich

17.02.2020

W niedzielę, 8 marca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą wielokrotni medaliści – kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost.

Zaproszenie na Bieg Kobiet. Na grafice mężczyzna w mundurze i kobieta w stroju sportowym.Na dole informacje o dystansie i przebiegu biegu.

Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym biegu zapraszamy, aby Dzień Kobiet świętować na sportowo. Do udziału w biegu zapraszamy także mężczyzn. 

Biegowi kobiet towarzyszył będzie piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny 11.00. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m. in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany będzie także sprzęt wojskowy. 

W programie niedzielnej sportowej imprezy planowany jest także bieg dla dzieci na dystansie 100 metrów. 

Udział w biegu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!  

ZAPISY

ZGŁOSZENIA - ŻOŁNIERZE
ZGŁOSZENIA - DZIECI

***
W Wojsku Polskim służy 7465  żołnierzy – kobiet. Żołnierze – kobiety służą we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Przedstawicielem żołnierzy - kobiet w resorcie obrony narodowej jest Rada ds. Kobiet. Do jej zadań należy przedstawianie Ministrowi Obrony Narodowej opinii i analiz w sprawach dotyczących wojskowej służby kobiet oraz udzielanie pomocy w sprawach służbowych. Rada jest wybierana demokratycznie przez kobiety służące w Siłach Zbrojnych RP.

Materiały

Bieg Kobiet - regulamin
Bieg​_Kobiet-dołącz​_do​_nas​_-​_regulamin.pdf 0.24MB
Mapa - Bieg Kobiet w Łazienkach Królewskich
www​_mapa​_bieg​_kobiet.jpg 0.32MB
Plakat Bieg Kobiet 1
www​_druk​_plakat​_460x655​_oktawia.jpg 3.37MB
Plakat Bieg Kobiet 2
www​_druk​_plakat​_460x655​_szost.jpg 3.74MB

Wideo