W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Górnika w Bełchatowie

04.12.2017

- W dzień św. Barbary należałoby przede wszystkim powiedzieć Szczęść Boże, bo to tradycyjne odezwanie najlepiej pokazuje zarówno wasz trud, związane z tym zagrożenie, ale też i owoc waszej pracy, jakim jest możliwość działania, funkcjonowania, życia, realizacji podstawowych norm przemysłowych i społecznych całej wielkiej rzeszy narodu polskiego – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

logo_monns

W poniedziałek 4 grudnia br. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w centralnych uroczystościach z okazji Dnia Górnika, podczas których wręczone zostały odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ceremonia obyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie.

Szef resortu obrony w swoim wystąpieniu podkreślił, że każdy, kto próbuje ograniczyć wydobycie węgla brunatnego działa na szkodę Polski zaznaczył także, że bez kopalni w Bełchatowie, Turowie oraz bez węgla brunatnego i węgla kamiennego, nie byłoby możliwości rozwoju gospodarczego Polski.

Musimy to dzisiaj jasno powiedzieć, dziękując wam nie tylko za pracę, ale także za wieloletni wysiłek, zmierzający do obrony i rozwoju Bełchatowa. Musimy mieć też świadomość, że są takie siły i tacy ludzie, którzy chcieliby w najróżnorodniejszy sposób ten wasz wysiłek zmarnować, spłycić, unicestwić – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz z okazji górniczego święta, obchodzonego tradycyjnie w dniu Św. Barbary, życzył wszystkim górnikom powodzenia w służbie.