W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Hołd kombatantom - prestiżowy koncert zespołu Śląsk

01.03.2018

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i krótko po 76 rocznicy powstania Armii Krajowej dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowało wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

orzelek_WP

WASZ HONOR UCZYNILIŚMY NASZYM!

„…a może już nikt o nas nie wspomni i nawet nie będzie pamiętać, że walczyliśmy o wolność Ojczyzny, może określenie nas bandytami, wpajane społeczeństwu, pozostanie już na zawsze…” – mówił mjr Hieronim Dekutowski ,,ZAPORA” do swojej łączniczki „BŁYSKAWICY”.

Na zaproszenie do wspólnego świętowania odpowiedzieli wyjątkowi goście - zaprzyjaźnieni kombatanci, Żołnierze Niezłomni wywodzący się z organizacji niepodległościowego podziemia zbrojnego (mi.n. NSZ, AK, WiN).   Na widowni zasiedli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wraz ze swoimi rodzinami.

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i krótko po 76 rocznicy powstania Armii Krajowej dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowało wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wydarzenie było hołdem złożonym żołnierzom Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i powojennych organizacji niepodległościowych, a także ich spadkobiercom – żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.

Koncert stał się doskonałą okazją do spotkania Terytorialsów i kombatantów – żywych świadków historii i nośników tradycji, których to żołnierze WOT są spadkobiercami, a poprzez budowanie Wojsk Obrony Terytorialnej - kontynuatorami ich misji.

Widowisko zorganizowano we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w  Warszawie. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Pieśni o Ojczyźnie”. W repertuarze artystów, znalazły się najbardziej znane utwory patriotyczne w nowych, nieznanych dotąd aranżacjach.

 

ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
tel. 727-401-293
e-mail: mpietrzak@mon.gov.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi
TT: @marekpietrzak76
"Zawsze gotowi, zawsze blisko!"