W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

III Polsko-Brytyjskie Forum Przemysłów Obronnych

20.06.2018

Przyszłe kierunki współpracy oraz najważniejsze wyzwania były głównymi tematami spotkania przedstawicieli największych przedsiębiorstw sektora obronnego Zjednoczonego Królestwa i Polski. Spotkanie odbyło się 20 czerwca w Warszawie.

200618_SC_polbrit_WKrol_01

Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MONw swoim przemówieniu podkreślił  długą tradycję i znaczenie dobrych relacji polsko-brytyjskich. Wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy wojskowo-przemysłowej. 

Jednym z tematów poruszanych podczas sesji rządowej były zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności biznesowej na rynku brytyjskim ze szczególnym uwzględnieniem spodziewanych zmian po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Panel przemysłowy stanowił natomiast okazję do poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinie obronności oraz trendów panujących obecnie na rynku zbrojeniowym.

W Konferencji wzięło udział ponad 150 osób, w tym przedstawiciele m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Ambasady Zjednoczonego Królestwa w Polsce i brytyjskiego Departamentu Handlu Międzynarodowego. Podczas wydarzenia spółki sektora obronnego miały również okazję na zaprezentowanie swoich produktów i usług na specjalnie przygotowanych stoiskach.
 

Zdjęcia (4)